Partnerzy

 

Partner merytoryczny konferencji:

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

 

Akademia Pedagogiki Specjalnej jest najstarszą uczelnią o profilu pedagogicznym w Polsce. Z inicjatywy i staraniem Marii Grzegorzewskiej w 1922 r. ówczesne Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego podjęło decyzję o połączeniu Państwowego Seminarium Pedagogiki Specjalnej oraz Instytutu Fonetycznego im. Jana Siestrzyńskiego, powołując Państwowy Instytut Pedagogiki Specjalnej (PIPS). Dyrektorem PIPS została Maria Grzegorzewska, sprawującą tę funkcje do śmierci w roku 1967. Obecnie na dwóch Wydziałach APS w ramach sześciu kierunków studiuje ponad 7000 studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Uczelnia prowadzi także wiele studiów kwalifikacyjnych i podyplomowych. W ramach programu Erasmus APS utrzymuje kontakty z 20 uczelniami zagranicznymi. Jednostki uczelni aktywnie uczestniczą w realizacji przedsięwzięć badawczych z obszarów takich dyscyplin jak pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna.

 

 

Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach

 

Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli sprofilowaną na kompleksowe wspomaganie rozwoju trzech zasadniczych umiejętności u nauczycieli: profilaktycznych, wychowawczych i doradczych. Misją ośrodka jest doskonalenie kadry oświatowej w tych trzech obszarach oraz w rozwoju osobistym, ekspresji twórczej, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i logopedycznej. Dodatkowo placówka szkoli nauczycieli w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji – w obszarze indywidualnym, a także poszerzania działań pedagogicznych szkół i placówek w oparciu o prowadzone przez ROM-E Metis programy edukacyjne o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Dzięki temu Metis ma możliwość przygotowania nauczyciela do roli doradcy, autorytetu i przewodnika ucznia.

 

 

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego powstało w 1996 roku a jego działalność od samego początku zorientowana jest na systematyczne unowocześnianie i doskonalenie systemu edukacji oraz ustawiczne kształcenie osób dorosłych. Placówka jest tak zorganizowana, aby mogła doskonalić umiejętności zawodowe i wzbogacać warsztat pracy kadry pedagogicznej wszystkich typów szkół oraz placówek oświatowych dla potrzeb reformowanej szkoły, a także prowadzić kształcenie dorosłych oraz kształcenie praktyczne uczniów w ramach zajęć dydaktycznych całorocznych i w formach pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnego, specjalistycznego wyposażenia technodydaktycznego. Misią Centrum jest przygotowanie kadry pedagogicznej do wypełniania zadań szkoły oraz stałego podnoszenia poziomu jakości pracy i efektów kształcenia. Celem ŁCDNiKP jest doskonalenie umiejętności dydaktycznych i zawodowych nauczycieli oraz kształcenie dorosłych.

 

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty (OSKKO)

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty jest największą w Polsce i krajach "nowej" Unii Europejskiej organizacją zrzeszającą dyrektorów szkół i placówek oświatowych, wizytatorów oraz urzędników samorządowych i kuratoryjnych. Organizacja zrzesza ok. 5000 członków rzeczywistych, 9000 korespondentów oraz 32 000 czytelników mediów elektronicznych. OSKKO prowadzi najaktywniejsze forum dyrektorskie w Europie – www.oskko.edu.pl/forum - stanowi ono doskonałą platformę wymiany doświadczeń praktyków zarządzania oświatą. Co dzień tysiące dyrektorów czytają wieści, dowiadują się o nowych obowiązkach, pytają innych o poradę i pomagają sami. Dzięki OSKKO dyrektor nie jest sam.

 

 

Polskie Towarzystwo Dysleksji

 

Polskie Towarzystwo Dysleksji zapoczątkowało swoją działalność w 1990 roku. PTD zrzesza rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu czyli dysleksją rozwojową oraz profesjonalistów służących im pomocą: psychologów, logopedów oraz nauczycieli-terapeutów. Towarzystwo posiada obecnie oddziały w całej Polsce. Polskie Towarzystwo Dysleksji jest członkiem European Dyslexia Association (Europejskiego Towarzystwa Dysleksji). Założycielem, wieloletnim przewodniczącym a obecnie wiceprzewodniczącym PTD jest pani prof. dr hab. Marta Bogdanowicz. Obecnie Towarzystwu przewodniczy pani Ewa Jakacka, pełniąca jednocześnie funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

 

 

Patron honorowy konferencji:

Społeczna Akademia Nauk

 

Społeczna Akademia Nauk powstała w 1994 r. Jest uczelnią o zasięgu ogólnopolskim. Prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, seminaria doktoranckie, studia podyplomowe oraz MBA. Oferuje kształcenie na 22 kierunkach. Zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Istnieje również możliwość podjęcia nauki w Polskiej Akademii Otwartej. Uzupełnienie oferty stanowią liczne kursy i warsztaty oraz szeroka oferta praktyk studenckich, realizowanych przez Studenckie Biuro Karier. Niewątpliwym atutem Uczelni jest ścisła współpraca z Clark University (USA) i MOD’SPE Paris (Francja), dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański lub francuski dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub na praktyki za granicę. Społeczna Akademia Nauk to zdobywca wielu wyróżnień: statuetki i tytułu Lidera Polskiego Biznesu Business Center Club, Ambasadora Polskiej Gospodarki 2011, certyfikatu Wiarygodna Szkoła, Uczelnia Roku, Lider Nowoczesnych Technologii, czy statuetki Lodołamacze.

 

 

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

PCG Polska Sp. z o.o.
Fabryczna 17, lok. 11, 90-344 Łódź

Tel: +48 42 2908 229
Fax. +48 42 2908 225
Email: konferencja@pcgpolska.pl
www.pcgpolska.pl/konferencja